Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rádi byste se dostali na vysokou školu na obor architektura?

 

Architektura je oborem budoucnosti. Staví se tisíce let a stavět se bude i následujících několik generací. Je to profese, která má zvuk. Ovšem dobrých a uznávaných architektů nikdy není dost. Pokud sníte o tom stát se skvělým architektem, jehož jméno a zejména stavby budou znát lidé z celého světa, cesta je vám otevřená.
            Architektura se dá studovat například na Českém vysokém učení technickém v Praze na Fakultě architektury. Loni bylo přihlášených 813 studentů a přijatých však pouze 375. Tato čísla hovoří o 53,3 % úspěšnosti zájemců ku přijatým studentů. Což není nejhorší statistika, například na lékařské fakulty je v průměru úspěšnost kolem 30%, ale jsou i lepší pravděpodobnosti přijetí. Proto jestliže jste se rozhodli studovat obor architektura na některé z vysokých škol, je nejvyšší čas si promyslet strategii přípravy.
Jaké jsou možnosti přípravy na přijímací řízení?
            Můžete se pomalu učit doma sami, zaplatit si soukromé učitele, připravovat se s přáteli ve skupině, nebo přejít na pravidelnou a profesionální formu – přihlásit se na přípravný kurz Architektura – semestrální. Jedná se o systematický kurz pořádaný vzdělávací společností Tutor. Přípravný kurz Architektura – semestrální se koná každou lichou sobotu od dopoledních hodin do brzkého odpoledne ( 10. 00 – 15. 15) v Hradci Králové.
Vyberte si tu nejlepší možnost
            Pokud zvolíte přípravný kurz, můžete se na něj přihlásit sami, nebo také s přáteli. Profesionální lektoři vám vysvětlí celý průběh přijímacího řízení a také vás na něj budou pravidelně připravovat. Na konci kurzu si navíc napíšete test nanečisto. Budete tak přesně vědět, jaké typy otázek vás mohou asi tak v testu potkat. Když nevíte, jak může takový test vypadat, mohlo by vás pak ledacos překvapit a nemuseli byste se správně připravovat. Například byste se učili zbytečně věci, které tam nejsou. Což se vám takto nestane.
Co se v kurzu bude probírat?
            Určitě se nebudete učit látku, která by v přijímacím řízení nebyla. Tudíž všechno, co se na hodinách probere, využijete a to nejen u přijímacího řízení ale také v prvním ročníku vysoké školy.
Vědy, jimiž se budete na kurzu věnovat jsou:
·        Dějiny umění a kulturně-historický přehled - stručný přehled architektury a sochařství s důrazem na architekturu českou, slohy a architekti 19. a 20. století, antika atd.
·        Matematika – posloupnosti, komplexní čísla, mocniny s racionálním exponentem atd.
·        Geometrie - deskriptivní geometrie, goniometrie atd.
·        Fyzika – mechanika, elektrodynamika, termodynamika
Jak se přihlásit?
            Jedinou podmínkou je být minimálně ve třetím nebo čtvrtém ročníku střední školy nebo gymnázia, pokud již pracujete, samozřejmě to nevadí. Přijímací řízení do kurzu není organizováno, stačí tedy podat přihlášku, zaplatit poplatek za přípravný kurz a můžete se těšit na první hodinu. Na konci kurzu navíc po úspěšném napsání testu nanečisto si prověříte nejen své znalosti, ale získáte také certifikát o účasti na kurzu. Hodně štěstí!
 
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 37436
Měsíc: 326
Den: 12